x

Zaloguj się

ZESTAWY BLOKAD I ZABEZPIECZEŃ

Do zabezpieczania urządzeń elektrycznych warto stosować sprawdzone i skuteczne metody zabezpieczeń. Systemy Lockout Tagout LOTO to nowoczesne blokady oraz zabezpieczenia przemysłowe BHP, dzięki którym masz pewność, że nie dojdzie do przypadkowego uruchomienia maszyny wtedy, kiedy powinna pozostać wyłączona z użytkowania.

LOCKOUT TAGOUT
Systemy Lockout mają za zadanie odcięcie dopływu energii do urządzenia. Poprzez założenie kłódki, bądź innego elementu odcinamy dopływ energii na maszynie bądź na instalacji. Jedynie usunięcie blokady umożliwia ponowne dostarczenie energii i uruchomienie urządzenia.
 

Do tego zaleca się odpowiedniego oznaczenia na blokadzie, które informować będzie, że urządzenie jest zablokowane i jego ponowne uruchomienie możliwie jest jedynie po zdjęciu blokad i oznaczeń przez osoby do tego uprawnione.

To wszystko w trosce o bezpieczeństwo pracowników oraz ułatwienie zadania pracownikom Utrzymania Ruchu.
W naszych zestawach znajdziesz takie elementy blokujące jak: kłódki LOTO, blokady zaworu, zamki, linki itp. które pozwalają zablokować źródło energii i uniemożliwiają dostarczenie energii do maszyny lub urządzenia. Tylko usunięcie blokady pozwoli na ponowny dopływ prądu.
 
 
Oznaczenia Tagout informują pracowników o wyłączeniu, o możliwym niebezpieczeństwie, środkach ostrożności oraz sposobach postępowania. Ich szeroka gama kolorystyczna, różne warianty oraz wytrzymałe materiały, z których zostały zrobione zapewniają, że znajdą one swoje zastosowanie w każdym warunkach przemysłowych, nawet tych najcięższych.
 
W zależności od potrzeb oferujemy zestawy w wygodnych do przenoszenia torbach materiałowych, plastikowych skrzynkach, tablicach naściennych, a nawet poręcznej torebce zapinanej w pasie.